Tel.: +420 566 523 414
Příční 923/4
Velké Meziříčí 594 01
aktuální výstavy

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

INGELD > ÚDRŽBA A SERVIS PATKA > Teakový nábytek pokyny pro údržbu

Teakový nábytek - pokyny pro údržbu

 

Teakové dřevo je výjimečně odolné proti povětrnostním vlivům, vzdoruje vodě, termitům, houbám a hmyzu. Nabízí téměř všechny dobré vlastnosti,které lze od dřeva požadovat.

V dávných dobách se teakové dřevo používalo ke stavbě lodí, pádel nebo vesel. Dnes se teak používá i při výrobě podlah, schodišť,obkladů,dveří, konstrukcí domů, lodních můstků a hlavně to, čím se naše firma zabývá, to je zahradní nábytek.

Teak je velice odolnou exotickou dřevinou, přesto je přírodním materiálem, který pro zachování své jedinečnosti vyžaduje určitou péči. Povrch teakového dřeva vystaveného slunci, dešti i mrazům se pokrývá stříbrošedou patinou, která je známkou tradiční elegance. Údržba je velmi jednoduchá. Barevnost dřeva se zvýrazní teakovým olejem. Nábytek  zbavíme nečistot mýdlovou vodou a pak hadříkem naneseme kvalitní teakový olej. Aplikaci provádíme dle potřeby, minimálně 2-3 krát ročně.

Teakový nábytek můžeme ponechat přes zimu venku, tuto variantu ale v žádném případě nedoporučujeme. Pokud se rozhodnete, že nábytek uskladníte, zvolte chladnější místo jako např. garáž nebo sklep.

Záruka se nevztahuje na vady způsobené špatným zacházením s nábytkem, jako jsou nesprávná údržba, neodborné opravy, velké zatížení nebo jiné zásahy do nábytku. Na mechanická poškození se záruka nevztahuje. Za vadu nelze považovat šednutí dřeva, trhliny, rozdíly v barevnosti a kování u zahradního nábytku, které mění svou barvu a strukturu. Záruka se vztahuje na praskliny ve dřevě či jeho zakřivení, které brání v používání a poškozené či zcela zničené kování při běžném zatížení. Je nutné počítat s tím, že dřevo je přírodní materiál, který neustále pracuje a po čase se mohou vyskytovat i menší praskliny. Tyto by však neměly mít vliv na kvalitu teakového nábytku.

Všechny výrobky jsou z výroby vyleštěny a  2 x ošetřeny teakovým  olejem s UV filtrem. Díky této úpravě se nevyskytnou skvrny, prodlouží se životnost a nábytek je velmi příjemný na dotek. Pokud je nábytek během jeho používání vystaven povětrnostním vlivům a není ošetřován teakovým olejem, vytváří se na povrchu stříbrnošedá patina. Aplikace oleje se doporučuje vždy po náznaku vytváření patiny.